CHERIMOYA (1KG) IMPORT - EKO

Dodaj recenzję:
  • Producent: Ekologiczne Smaki

Kraj pochodzenia: Hiszpania

To owoce które trudno znoszą podróż, dlatego sprowadzamy owoce, które muszą kilka dni poleżeć w pokojowej temperturze, żeby dojrzeć. Gdy są już stosunkowo miękkie, warto je przed spożyciem schłodzić w lodówce. Owoce przekrawamy wzdłuż na pół i miąższ wyjadamy łyżeczką, uważając na pestki. 

Cherimoya to owoc flaszowca peruwiańskiego(Annona cherimola).  Smakiem przypomina krem lub bitą śmietanę, dlatego najlepiej podawać ją schłodzoną niczym lody.

Warto podkreślić, że cherimoya jest niezwykłym owocem, ponieważ  potrafi oddawać różne walory smakowe - bita śmietana, truskawki, gruszka, ananas, kokos. Jest przepyszna i w dodatku zdrowa: w 100 gramach owocu, mającego wartość kaloryczną 75 kcal, znajduje się kilkunastoprocentowe dzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę C i B6!   

Mark Twain mawiał nawet, że cherimoya jest najsmaczniejszym owocem znanym ludziom. Jeśli zatem uwielbiacie słodkości, to z powodzeniem możecie się bezkarnie skusić na ten zdrowy, słodki owoc zawierający minimalną ilość tłuszczów i białek.

Produkt zmiennowagowy, cena naliczana zgodnie z rzeczywistą wagą.